Zapalenie pęcherza moczowego

Częstą przypadłością jest zapalenie pęcherza moczowego. Ta choroba występuje bardzo często, i często generowana jest przez budowę anatomiczną czyli sąsiedztwo dróg rodnych oraz moczowych. Jest wiele przyczyn zapalenia pęcherza moczowego. Wywołują ją bakterie pałeczki okrężnicy.

Z reguły zakażenie odbywa się przez cewkę moczową. Od pochwy do pęcherza jest niewielka odległość, więc naprawdę łatwo o zakażenie. Kolejnymi czynnikami wywołującymi zakażenie są: stosunki seksualne analne oraz pochwowe, cewnikowanie a także różnego typu zapalenia pochwy. Oczywiście kobiety nie dbające o higienę narażone są na zainfekowanie.

Objawy zapalenia pęcherza nie należą do obojętnych, dają uczucie dyskomfortu. Są to objawy pieczenia, swędzenia, bolesne oraz trudne do wytrzymania. Należy oczywiście zgłosić się do lekarza, poddać się badaniom laboratoryjnym. Często niezbędne jest dawkowanie antybiotyku. Aby nie zachorować trzeba, a w każdym razie zmniejszyć ryzyko zachorowania trzeba dużo pić, nosić czystą , bawełnianą bieliznę oraz dokładnie leczyć infekcje narządów rodnych.