Ginekologiczne.com

centrum medyczne Warszawa

Szukaj

Badania USG w ciąży

21 Gru 2012. Autor: admin


Ultrasonografia jest powszechnie stosowanym nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które ginekolog położnik przeprowadza co najmniej trzy razy podczas każdej ciąży – w I, II i III trymestrze ciąży.W poszczególnych trymestrach ciąży przeprowadza się USG w różnym celu – np. podczas pierwszego bad. ultrasonograficznego podczas ciąży, w I trymestrze, USG ma na celu między innymi potwierdzenie faktu zapłodnienia, określenie wieku ciąży oraz oszacowanie przewidywanego terminu porodu.

Dzięki badaniom USG podczas ciąży prowadzenie ciąży jest proste i umożliwia wykrycie wielu chorób i wad genetycznych płodu.
Ultrasonografia – zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla dziecka i matki – pozwala na zdiagnozowanie takich chorób i wad wrodzonych jak na przykład zespół Downa, wady anatomiczne, rozszczep wargi i podniebienia i wiele innych. A jeśli ginekolog położnik posiada w swoim gabinecie nowoczesny aparat ultrasonografii trójwymiarowej, skuteczność diagnozy za pomocą USG jest jeszcze wyższa, a ponadto – dostarczające wyjątkowo wyraźny, trójwymiarowy obraz nienarodzonego dziecka – stanowi dla przyszłych rodziców niezwykle wzruszające doświadczenie.

Kategorie: Badania usg, Ciąża | Komentarze (0) »